Czym są karty elektroniczne?
Technologia cały czas idzie do przodu i coraz częściej używa się kart elektronicznych, które mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat.
2021-04-13, 11:25

Karty elektroniczne - jak są wykonane?

Są to uniwersalne nośniki danych zazwyczaj produkowanych z plastiku. Aby autoryzacja danych zawartych w kartach była możliwa wykorzystuje się do tego czipy, które umieszcza się w tworzywie karty. Za jego pomocą możemy się zalogować do systemy czy uzyskać dostęp do jakiegoś pomieszczenia. Wystarczy, że zbliżymy kartę elektroniczną do czytnika. Ogólnie kart dzieli się na stykowe oraz bezstykowe.

karty elektroniczne

Czym charakteryzują się karty elektroniczne?

Karty elektroniczne są przede wszystkim wielozadaniowe. Jedna karta może nam służyć do wielu zastosowań. Za jej pomocą możemy dostać się do chronionego pomieszczenia jak i np. wypłacić pieniądze z banku. Kolejną zaletą jest wyższy poziom zabezpieczenia danych w takich kartach. W porównaniu do kart z paskiem magnetycznym jest dużo bardziej możliwa do konfiguracji.

Zastosowanie kart w życiu codziennym

Tego rodzaju rozwiązania w postaci kart elektronicznych najczęściej służą nam jako karty płatnicze, kart dostępu do pomieszczeń, karty do telefonów komórkowych jak i również identyfikatory, którymi posługujemy się np. na uczelni jako legitymacja elektroniczna . Jak możemy zauważyć jest to bardzo przydatne rozwiązanie, które może nam znacząco ułatwić życie.

KONTAKT / AUTOR
Unicard SA
Unicard SA
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.